24 Aralık 2016 Cumartesi

ERKEKLERDE VE KADINLARDA SAÇ KELLİĞİ SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM

Herkese Merhaba!
Öncelikle bu postu yayınlamak için epeyce sabrettim diyebilirim :) Eşimin saçları üniversiteden sonra dökülmeye başladı ancak mesleğinden ötürü şapka takmak zorunda olduğundan; eğitim ve mesleğe başlama döneminde dökülme epeyce arttı. Şapka takan beyler bilirler kulağa gerçekçi gelmese de erkekteki saç dökülmesini çoğaltan bir etkendir. Erken yaşta dökülme bence erkeklerde özgüveni düşüren bir unsur olsa da bizim ki fazla özgüvenli duruyordu. Çok umursamadım aman ektiririz fikri vardı. Sonra bir gün saç dökülmesi olayı gündeme tekrar gelince aklıma sevgili blogger arkadaşım Neslihan Altunel'in kendi saçındaki dökülme için olan etkili ve çözümlü yazısı geldi. Hemen eşime gösterdim. Açıkçası çok ümidim yoktu çünkü erkeklerdeki dökülme sorunu ile kadınlardaki aynı değil. Eşim çabuk yağlanan ince telli saçlara sahip bu nedenle; yağ saç derisini tıkayıp nefes almasını önleyip saçı döküyordu. Daha önce eczaneye gidip test yaptırdığında da saç derisinin kapalı olduğunu söylemişler. Neslihan arkadaşıma blog yazısı için teşekkürü borç biliriz. Kendisi olmasaydı derma roller denemek aklımızın ucundan geçmezdi. Blog yazısı için BURAYI tıklayabilirsiniz. 
Neyse bizde sonuç olarak internetten sipariş verdik ve ürünleri kullanmaya başladık.Şimdi buraya dikkat! Alel acele yazıyı okuyup ürün almaya kalkmayın. İyice okuyun lütfen.

Saç yıkandıktan ve kurutulduktan sonra yapılacak işlemler:

1. Aşama

İlk ürün Derma Roller: Baş kısmındaki rollerın ucunda minik iğneler var. Bu iğneler sizin saç derinizdeki saç köklerinizin nefes almasını ve açılmasını sağlayan unsur. Saç için ideal ölçü 0.75 mm olsa da ellerinde kalmayınca biz 1 mm olanı aldık. Daha uzun olanı almanızı tavsiye etmem. 0.50 mm olan da çok ince kalır olmaz. Şimdi bu ürünü saç deriniz kızarana kadar ileri geri şeklinde sürüyorsunuz. Bastırmadan hafif hafif işleme devam ederken hafif kızardığını görünce başka yere geçiyorsunuz. Alın kısmındaki açılmalara mutlaka aynı işlemi uygulayın. Saçın yanlarında saç zaten hiç kalmamış kök çukurları görünmüyor diye düşünmeyin. Saçın sık olduğu yerlere de işlemi uygulayın ki var olan saçlarınızın dökülmesi dursun. İşlem biter bitmez içerisinde verilen alkol ile ürünü temizleyip kutusuna hemen yerleştirin ve vakit kaybetmeden aşağıdaki ürünü yani Minoxil'i uygulayın. Önemli bir not geçmek istiyorum: Derma roller satan firmadaki beyfendi saçın boyutunun önemli olduğunu söylemişti. Eğer saç seyrekliği çok değilse saç kesilirse daha rahat ürünün kullanılacağını belirtmişti. Eşim kullanım öncesi fotoğrafları çekildikten sonra saçını kestirdi ancak uzadığında da ürüne devam etsede dolaşma vs. yaşamadık. Beyler yine de risk almaya değmez saçlarını kısaltsınlar.Bu derma rollerı saç derinize hangi hareketlerle kullanacağınızı gösteren bir fotoğraf.


2. Aşama
Minoxil Sprey: Minoxil spreyin bayanlar için olanı ayrı erkekler için olanı ayrı. Eşime erkekler için olan %5 oranlı spreyi kullanıyoruz. Bayanlar için olan ise %2 ancak erkekler için olan %5 oranındaki ürünü kullanmak daha iyi sonuç verebilir çünkü kellik problemi erkeksi dökülmenin bir sonucudur. Minoxil spreyi saç derisinin tamamı için yaklaşık 4-5 kez sıkmak yeterli oluyor. Masaj yaparak; derma roller kullanılan saç derisine iyice yedirmeniz gerekli. Minoxil saçı biraz sertleştiriyor. Sanki saç şekillendirici kullanıyormuşsunuz gibi yapıyor. Kullanımdan sonra var olan saça şekil verirseniz gün boyu öyle dolaşırsınız :)
Bu işlemleri ilk 2-3 ay sabah ve akşam yaptık. Sonra günde 1 keze düşürdük. Aslında sabah akşam yapılsa daha makbul. İlk yapıldığında çok acıtmasa da zamanla açılan saç derisi hassaslaşıyor ve derma roller 5 dk lığına küçük bir işkenceye dönüşüyor eşimin tabiriyle. 1 hafta kadar sonra uygulama esnasındaki ağrının bittiğini söyledi eşim. İğneli uçlara sahip derma roller sizin gözünüzü korkutmasın. Artık eşimin eli öyle alışmış ki 2 dakikada bitiriyor.

Şampuan kullanımından da bahsetmek istiyorum.  Bioxcin Genesis, Zigavus , Anaphase  Ducray, Vishy Dercos Neogenic, La Roche Posey Kerium Ds kullandı eşim. Hatta Zigavus'un içerisine Çam Terebentin ve badem yağı bile ekliyordu. Hiç birinden memnun kalmadı. Derma roller- minoxil'e destek olarak çok memnun kaldığı Bioxcin Quantum Kuru ve Normal Saçlar için olan Şampuanı kullanıyor. Eşimin saç tipi yağlı ama bundan memnun kaldı. Çok şükür yastık eskisi gibi tüy dökmüş kedi gibi olmuyor :)Aşağıdaki fotoğrafların altında açıklamaları bulunmakta. Eşimin saçlarında dökülme yaklaşık 2.5 yıldır devam etmekte. Yani aradan yıllar geçip saç kökleri tamamen kapanmış kimseler varsa bu uygulama sonuç vermeyebilir. Yani 10 yıldır kellik sorunu olan biri için sonuç nasıl olur bilemeyiz. Ayrıca sık sık yalan dolan para karşılığı yazılan dolandırma ve sahtekarlıkla ticaret yapan sayfalar var. Lütfen onlarla karıştırmayın. Bu ürünleri kendimiz araştırdık gittik satın aldık. Kimden gördük kaynakta belirttik. Umarım sizler için de faydalı bir yazı olur. Fotoğraflarda soldaki önceki fotoğraf. İkisi de flaşlı çekilmiş. Sağdaki yeni fotoğraf ışık altında flaşlı çekildiği için açık renk çıkmış sizi yanıltmasın. 


Her iki fotoğraf flaşsızdır. Soldaki önceki hali sağdaki şimdiki halidir. Bu fotoğrafta daha açık belli olmakta. Çünkü yeni çıkan küçük saçları flaşlı çekimde görünmediği için çok belli olmuyor. Koyuluktan da anlaşılacağı üzere yeni çıkan saçlar dışarıdan bakıldığında görünen deriyi oldukça kapatmıştır. Ayrıca saç uzunluğu hemen hemen aynıdır. 


Soldaki fotoğraf önceki hali.Artık iyice dökülmüş ve zayıflamış minik saçlar var dökülmeyi bekleyen. Sağdaki fotoğrafta o saçların hem dökülmesi durdu hem de yeni saçlar çıktı ve güçlenmeye başladılar. Tüy gibilerdi her geçen gün sertleşmeye ve koyulaşmaya başladılar. 
Profesyonel makinem olmadığı için telefon ile çektiğim kadarını gördünüz. Uygulamaya 25 Ağustos'ta başladık. Ekim ayında artık gözle görülür değişim başlamıştı ancak bugünlerde eşime saç mı ektirdin vs. gibi sorular gelmeye başlayınca o kadar emeğin meyvesini aldık diye düşünüyorum. Tabii ki aradan 4 aya yakın bir süre geçmiş olsa da bu henüz başlangıç. Bu nedenle olumlu ya da olumsuz sonuçlar olursa burada fotoğraflarla güncelleyeceğiz. 

Lütfen sorularınızı, yazının tamamını okuduktan sonra sorunuz. En kısa sürede eşimle cevaplayacağız :)

Ürünlerin fiyatları eczanede ve internette değişip duruyor. Derma rollerı zaten internetten başka yerde bulamadık. Bioxcin 18-25 tl arası- Minoxil 30-35, derma roller 50-55tl arasında değişiyor. Satın altığınız ürünlerin son kullanma tarihlerine lütfen dikkat edin.

Okuduğunuz için teşekkürler, sevgiyle kalın...

İnstagram için Burayı (@misspoine) 
 Twitter  için Burayı (@misspoine1) tıklayınız.

16 yorum:

 1. Blogunuzu severek takip ediyorum, ben de bloguma bekliyorum :)
  hasibecengiz.blogspot.com.tr
  Ayrıca blogumda bir çekiliş var, herkes davetli!

  YanıtlaSil
 2. Fark gayet belirgin. Eşin için sevindim. Diğer ürünleri bilemem ama tek yorumum şampuan için olacak. Bırakınca ürünün etkisi maalesef kullanıldığı zaman gibi olmuyor. O nedenle içeriği temiz farklı ürünler tavsiye ederim. Sarımsaklı şampuan, çay ağacı yağı da bu konuda çok yardımcı oluyor. Dermaroller uygulamaları bence çok başarılı. Sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkürler yorumun için. Sarımsaklı şampuanlar da denedi. Hepsini hatırlamadığımız için yazamadığımız temiz doğal içerikli çok ürün var. Ancak şuan sadece Bioxcinden ciddi anlamda etki aldık hatta 3. Şişeye geçti sanırım. Ürün satıştan kalkmaz etkisi bozulmazsa zaten bu ürünle devam edecek. Çay ağacı yağını denemedi sanırım. Bir de onu araştıralım bakalım tavsiyen için çok çok teşekkürler :*

   Sil
 3. Sonuç gerçekten çok başarılıymış

  YanıtlaSil
 4. Minoxil için bir sorum olacak. Kullandiktan bir süre sonra asiri bir dökülme yapip sonra yeniden saç cikiyormus. Esiniz böyle bir dökülme atagi yasadi mi? Baslamayi ertelememin tek nedeni bu atak döneminden korkmam çünkü saçim zaten çok az.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, dökülme şöyle oldu yumak yumak aaa saçım kel olduuu dökülmesi değil. Dermarollerı kullanım sırasında eline saç geliyordu. Hatta ben o nedenle ilk zamanlar sonucun olumsuz olacağını düşünmüştüm aksine yerine çıkan yeni saçlar daha kalın çıkmaya başladı. Yani o süreçte korkulacak bir şey yok. Kullanımdan bir süre sonra da hiç bir şey olmadı. Sıradan herkesin dökeceği kadar saçı dökülüyor. Minoxili mutlaka dermaroller ile kullanmanızı öneririm.

   Sil
 5. Çok faydalı bir yazı olmuş.Eşim için deneyelim bizde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım inşallah sizin in de faydalı olur sonuçları bizle paylaşırsan sevinirim :)

   Sil
 6. Bir arkadasim daha tavsiye etti sanirim deneyegim.tesekkürler 😊

  YanıtlaSil
 7. Gerçekten çok muhteşem ve görünür şekilde bir fark var.

  ÇOK FAYDALI BİR YAZI OLMUŞ TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
 8. Çok güzel sonuç almış benimde dokuluo bende dermorel siparişi verdim

  YanıtlaSil
 9. Merhaba;
  Kaç igneli dermaroller kullandiniz acaba? 200 ideal diyenler var 540 ideal diyenler var kafa karistirici.

  YanıtlaSil
 10. Saç diplerimde kaşıntı ve pullanma var uzun zamandır. Birçok şey denedim artık kızarıklıklar oluyordu saç diplerimde ara ara sivilcelenme oluyordu. Cildiye doktoru bir arkadaşım var bana doğal keratin önerdi saç çıkarıcı titanyum seti aldım kullanmaya başladım saç diplerim de bir sıkıntı kalmadı çok rahatım artık. Hafif dökülme kaşıntı falan hepsi geçti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaşıntı ve pullanmanın nedeni genelde dermatit aslında. Muhtemelen saçlarınıza nem veren bir üründür. Sevindim adınıza

   Sil

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)