27 Mayıs 2013 Pazartesi

Avon Saç Bakım Serileri


                  Kullandığım Saç Bakım Serileri

   Avon Advance Techniques Tüm Saç Tipleri için Fas Argan Yağı İçeren  Bakım Serisi
      Bu ürünü evde ilk deneyen annemdi. Daha sonra bir virüs gibi bana sonra da kardeşime yayıldı. Annemin uzamayan saçları 1 ayda fark edilir bir şekilde uzayınca bizde siparişimizi verdik. Benim saçlarımı uzattı mı? Kesinlikle! Hatta 3 hafta ara verdiğim için uzama yeniden yavaşladı. 
     Benim saçım sert, kalın telli, boyalı, dalgalı ve çok föne maruz kalan bir saç. Kesinlikle bakım istiyor ve her şampuanı, bakım serisini de kullanamıyorum. Ya kepek yapıyor ya saçımı naylonlaştırıyor. Saçımda dolaşma gibi bir sorun yok çok şükür :)
     Bende ki Etkileri: Saçı yumuşatıyor, dökülmeyi önlüyor, canlılık veriyor, kuru ve yıpranmış saçı onarıyor.
     Kullanma sırası öncelikle maskenin. Saçınızı elinizde nemlendirin ve yoğun kıvamlı maskeyi uçlarına sürün geri kalanı saçın tamamına kullanabilirsiniz. Üzerinde 5 dakika bekletin yazıyor ancak ben 25-30 dakika arası bekletiyorum. Daha sonra durulayın ve kendi şampuanını kullanın. Ardından Saç kremini uyguladıktan sonra 5 dakika bekleterek durulayın. Banyodan çıktığınızda saçınızdaki ıslaklığı aldıktan sonra serumu uygulayın. Eğer saçınızı fön makinesi ile kurutacaksanız kurutma işleminden önce 15 dakika bekleyin ki saçınız serumu çeksin. Maskeyi haftada 1-2 defa uyguluyorum. Serumu da 2 günde 1. Serumun kıvamı diğerlerine göre daha yoğun. Her zaman devam edeceğim bir ürün


  Advance Techniques Daily ShineTüm Saç Tipleri İçin Bakım Serisi
       
    Bu ürünün durulanmayan bakım kremini ve kuru saçlar için onarıcı serumunu kullanıyorum. Yıllardır kullandığım bir ürün olduğu için Argan serisi gelince papucunu dama atmadım kullanmaya devam ediyorum :) 
    Durulanmayan bakım kremi parlaklık veriyor ve saçı yumuşatıyor. Kıvamı yoğun değil oldukça akışkan, yağlı saçları yağlandıracağını düşünmüyorum. Serumu ise argan serumundan sonra sadece uçlara uyguluyorum. 


   Advance Techniques Tüm Saç Tipleri için Elektriklenmeyi Kontrol Etmeye Yardımcı Seri
     Öncelikle diğer ürünlerden sıra bu ürünlere bir türlü gelemedi.Şampuanı hiç kullanmadım ancak gördüğünüz turuncu ürün durulanmayan bakım losyonu. Fotoğrafta göründüğünden daha küçük ... Benim 3-4 kullanmamda bitecek bir ürün çünkü saçım çok gür. Elektriklenmeyi de önlediğine şahit olmadım belki benim saçlarımın inatlığındandır. Şampuanla birlikte kullandığım zaman detaylı bilgi veririm.
      
      Bütün Advance Techniques serilerinin kokusu aynı. Bazı arkadaşlarım serumu kokusu için aldıklarını söylüyorlar. Bende çok beğeniyorum.

      Advance Techniques boyalı saçlar için, kepeğe karşı etkili, ince saçlar için olanları da var. Onları denemedim ama gördüğünüz gibi ürünlerinden genelde memnunum. 
      Avon'un bir diğer şampuan markası da Naturals. Yıllar önce kullanmıştım saçlarım yapuncak gibi olmuştu. Adeta barbie bebek saçı gibi :) Şimdi yeni bir formül uygulamışlar mıdır bilmiyorum bir daha denemeye cesaret edemedim. Ama halam o şampuanı seviyor :) Bu arada memnun olduğum Naturals badem özlü durulanmayan bakım kremi var. Kuru saçlar için bire bir. Kokusu da çok güzel.
        Umarım faydalı olur. Hoşçakalın :)

1 yorum:

  1. Advance Techniques Daily ShineTüm Saç Tipleri İçin Bakım Serisi in serumunu ve durulanmayan bakım kremini bende severek kullanıyorum:)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)